| Model No. | EG-200 |
|---|---|
| Sensor | |
| Video Resolution | 1920x1080@60fps |
| Optics magnification | 5X |
| Distance of pupil | 50mm |
| Eyepiece aperture | 8mm |
| Diopter range | +/-5 |
| Electronic zoom | 4X |
| Display | OLED |
| Battery life | 4-6H |
| Power supply | CR123x3 , USB-5V |
熱成像望遠鏡_EG-200James Yu2019-10-01T23:58:26+08:00