| Model No. | EG-300 |
|---|---|
| Sensor | |
| Video Resolution | 3840x2160@30fps 1920x1080@120fps |
| Optics magnification | 5X |
| Distance of pupil | 50mm |
| Eyepiece aperture | 8mm |
| Diopter range | +/-5 |
| Electronic zoom | 4X |
| Display | OLED |
| Battery life | 4-6H |
| Power supply | CR123x3 , USB-5V |
熱成像望遠鏡_EG-300James Yu2019-10-02T00:04:13+08:00