| Model No. | RF-320 |
|---|---|
| Sensor type | Uncooled |
| Sensor resolution | 384x288, 640x512 |
| Angle of view | 9.3°x7.0°, 15.5°x12.4° |
| Frame frequency | 50Hz |
| Pixel pitch | 17μmx17μm |
| Display | 1024x768 |
| Objective lens | 40mm |
| Eye relief | 40mm |
| Diopter of Eyepiences | ±4 |
| Battery type | 18650 type battery x2 |
| Operating time on battery pack | ≥8hrs. |
| Identification distance | 500m |
| Weight | 710g |
| Dimensions | 202x81x88 (mm) |
| Degree of protection, IP code | IP67 |
| Operating temperature | -40°C~+50°C |
| Storage temperature | -50°C~+60°C |
熱成像望遠鏡_RF-320James Yu2019-10-02T00:12:41+08:00